Łazienka

Bidety – coś dla większej higieny

Toaleta

Nowoczesne budownictwo ułatwia nam odpowiednią dbałość o higienę osobistą. Przestronne łazienki aż proszą się o zainstalowanie w nich bidetów. Po części z dbałości o higienę, po części dzięki metrażowi bidety znacznie zyskały na popularności.

Czym są bidety?
To ceramika łazienkowa, miks umywalki z miską ustępową.
Bidety dostępne w sklepach i hurtowniach produkowane są jako dodatkowy element poszczególnych serii ceramiki łazienkowej, toteż wyposażając łazienkę w miskę sedesową i umywalkę dobrze będzie dobrać bidet z tej samej serii.
Bidety montowane są podobnie jak miski ustępowe, umieszcza się je też najczęściej w pobliżu misek, dzięki czemu łatwiej i sprawniej korzysta się z jednego i z drugiego urządzenia...

Czytaj więcej

LUSTRO W ŁAZIENCE

1195871_bathroom

O lokalizacji lustra najlepiej pomyśleć przed ułożeniem płytek i pozostawić na nie puste miejsce. Jeśli jednak płytki już są, to też nic straconego. Lustro można przykleić, przykręcić lub zawiesić.

PRZYKRĘCANIE I WIESZANIE
Przykręcanie i wieszanie to sposoby dosyć skomplikowane, wymagające dużej precyzji. Wykonuje się je właściwie tylko wtedy, gdy przyklejenie lustra jest niemożliwe (np. gdy z tyłu lustra wystają śruby mocujące kinkietów albo półki). Przy przykręcaniu łatwo uszkodzić płytki czy lustro, natomiast wieszanie wymaga nadzwyczajnej dokładności. Ponadto lustro tak umocowane jest szczególnie narażone na uszkodzenia i pęknięcia...

Czytaj więcej