Bezpieczeństwo

BEZPRZEWODODOWE SYSTEMY ALARMOWE

111

Czy można zamontować system alarmowy w nowo wybudowanym budynku, bez konieczności kłucia ścian?

Często na etapie budowy czy prac remontowych nie myślimy o instalowaniu przewodów systemu alarmowego, ale to jeszcze nie musi oznaczać konieczności ponownego kucia ścian. Każdego przechodzą ciarki na samą myśl o takiej syzyfowej pracy. Ponowny remont w krótkim czasie, to rozwiązanie nie do zaakceptowania. Na szczęście jest inne! Rozwiązaniem jest tu bezprzewodowy system alarmowy, który pozwoli nam podnieść poziom bezpieczeństwa, przy minimalnej ingerencji w pomieszczenia. Możemy mieć bezprzewodowy Internet, bezprzewodowy komputer, bezprzewodowy telefon, dlaczego by nie mieć bezprzewodowego alarmu?

Dobrze zrobiona instalacja tego typu, jest równie skuteczna jak tradycyj...

Czytaj więcej

ZABEZPIECZENIA ANTYWŁAMANIOWE DOMU

708384_swipe_card

Dostateczna ochrona mieszkań i domów przed włamaniem, czy napadem powinna gwarantować bezpieczeństwo ich mieszkańcom. Stopień ochrony powinniśmy dostosować do potencjalnego zagrożenia, jak i chronionych wartości, nie tylko w sensie materialnym. Montaż okien i drzwi o podwyższonej odporności na włamania, czy innych elementów utrudniających dostęp osobom niepożądanym, to często tylko część systemu ochrony obiektu wzbogacanego w instalacje alarmowe i monitoring.

Rozsądny kompromis
Żaden system zabezpieczający nie gwarantuje 100% ochrony obiektu, ale pozwala na wydłużenie czasu potrzebnego na sforsowanie zabezpieczeń. Trzeba też pamiętać, że o stopniu ochrony decyduje najsłabszy element zabezpieczenia – nie ma więc sensu montować np...

Czytaj więcej