Bidety – coś dla większej higieny

Toaleta

Nowoczesne budownictwo ułatwia nam odpowiednią dbałość o higienę osobistą. Przestronne łazienki aż proszą się o zainstalowanie w nich bidetów. Po części z dbałości o higienę, po części dzięki metrażowi bidety znacznie zyskały na popularności.

Czym są bidety?
To ceramika łazienkowa, miks umywalki z miską ustępową.
Bidety dostępne w sklepach i hurtowniach produkowane są jako dodatkowy element poszczególnych serii ceramiki łazienkowej, toteż wyposażając łazienkę w miskę sedesową i umywalkę dobrze będzie dobrać bidet z tej samej serii.
Bidety montowane są podobnie jak miski ustępowe, umieszcza się je też najczęściej w pobliżu misek, dzięki czemu łatwiej i sprawniej korzysta się z jednego i z drugiego urządzenia. Bidety dostępne są też w wersjach wiszących i stojących a ich montaż nie różni się od sposobu montowania misek.

Funkcjonalność
Podstawowym uzupełnieniem bidetu, gwarantującym jego funkcjonalność zgodnie z przeznaczeniem jest zamontowana w nim bateria. Baterie te przypominają baterie umywalkowe, tyle tylko, że dodatkowo wyposażane są w perlator montowany na kulowym przegubie na wylewce baterii, dzięki temu można regulować kierunek strumienia wody.

Odpływ z bidetu jest identyczny jak w umywalce, również tutaj stosowane są często automatyczne korki. Bidety wyposażane są też w zintegrowane przelewy, które zabezpieczają łazienkę przed ewentualnym zalaniem.
Podobnie jak cała dostępna na rynku ceramika, tak i bidety można zamówić praktycznie w dowolnym kolorze i wykonane z dowolnej ceramiki. Wybór jest ogromny, a jedynym ograniczeniem jest jedynie kwestia dopasowania bidetu do wystroju wnętrza całej łazienki.