BEZPRZEWODODOWE SYSTEMY ALARMOWE

111

Czy można zamontować system alarmowy w nowo wybudowanym budynku, bez konieczności kłucia ścian?

Często na etapie budowy czy prac remontowych nie myślimy o instalowaniu przewodów systemu alarmowego, ale to jeszcze nie musi oznaczać konieczności ponownego kucia ścian. Każdego przechodzą ciarki na samą myśl o takiej syzyfowej pracy. Ponowny remont w krótkim czasie, to rozwiązanie nie do zaakceptowania. Na szczęście jest inne! Rozwiązaniem jest tu bezprzewodowy system alarmowy, który pozwoli nam podnieść poziom bezpieczeństwa, przy minimalnej ingerencji w pomieszczenia. Możemy mieć bezprzewodowy Internet, bezprzewodowy komputer, bezprzewodowy telefon, dlaczego by nie mieć bezprzewodowego alarmu?

Dobrze zrobiona instalacja tego typu, jest równie skuteczna jak tradycyjna. Kable nie są konieczne, ponieważ wszelkie dane (z czujek do centrali) są przenoszone za pomocą radia. Instalacje tego typu polecane są dla ludzi, którzy chcą osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa, przy zachowaniu estetyki wnętrz i dla tych, którzy chcą uniknąć uciążliwego remontu.

Zanim jednak zdecydujemy się na taki system, sprawdźmy, czy jest rzeczywiście dobry. Czy jest oparty na on technologii dwukierunkowej łączności cyfrowej, zaawansowanych metodach zarządzania energią baterii zasilających, czy wykrywania prób zakłócania łączności. Przede wszystkim warto dobrze przejrzeć ofertę produktów dostępną aktualnie na rynku i wybrać maksymalnie nowoczesne rozwiązanie, w ramach posiadanych środków. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie wszyscy producenci równocześnie wprowadzają do swoich ofert najnowocześniejsze technologie.

Bezprzewodowe instalacje często obejmują kompleksowy zakres czynności, które mogą być nimi sterowane. Na przykład, oprócz alarmu, możliwość sterowania roletami czy oświetleniem.